Jesteś tutaj: Kategoria A Nowe Prawo Jazdy 2023

Nowe Prawo Jazdy 2023

Autor: Paweł
Dodany: 04.01.2023 00:00:00
291 wyświetleń

Do 31 grudnia 2022 r. koszt egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii B będzie wynosił 30 zł, natomiast egzaminu praktycznego-140 zł. Od 1 stycznia 2023 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące ustawy nowelizującej „Prawo o ruchu drogowym”. Zgodnie z zapisami w niej zawartymi kandydaci na kierowców muszą liczyć się z podwyżkami cen za egzamin teoretyczny i praktyczny. Zmiany dotyczyć będą również egzaminatorów i WORD-ów.

Nowe prawo jazdy- jakie ceny egzaminów będą obowiązywać?

Ustawa nie określa dokładnych cen, jednak wskazuje górne limity kwotowe za poszczególne rodzaje egzaminów, których nie będzie można przekroczyć. Stawki te będą co roku aktualizowane w oparciu o aktualny wskaźnik inflacji GUS. W 2023 r. egzamin teoretyczny nie będzie mógł kosztować więcej niż 50 zł. Stawki za egzamin praktyczny będą uzależnione od kategorii uprawnień i nie będą mogły przekroczyć:

  • 200 zł na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1, T lub uprawnienia do kierowania tramwajem,
  • 250 zł na prawo jazdy kategorii B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E.

Dokładne ceny za egzaminy na nowe prawo jazdy zostaną uchwalone przez poszczególne sejmiki województw.

Jak przygotować się do egzaminu na nowe prawo jazdy?

Przygotowanie się do egzaminu na nowe prawo jazdy powinno polegać na nabyciu kluczowych umiejętności, które umożliwią przejście przez egzaminacyjne sito z sukcesem. Aby tak się stało, warto skoncentrować najpierw swoje wysiłki na wyborze odpowiedniej szkoły nauki jazdy mogącej pochwalić się wieloletnim doświadczeniem oraz uznaniem wśród klientów. Szkoła nauki jazdy MotoKenner we Wrocławiu specjalizuje się w kursach na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 i B oraz w szkoleniach doskonalących umiejętności osób, które prawo jazdy już posiadają. Każdy instruktor z MotoKenner kładzie szczególny nacisk na praktyczną część szkolenia i na naukę kluczowych umiejętności w zakresie bezpiecznej i prawidłowej techniki jazdy. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wybitnych instruktorów nauki jazdy w swej dziedzinie, którzy cechują się profesjonalnym i nowatorskim podejściem.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983