Jesteś tutaj: O nas Instruktor nauki jazdy

Instruktor nauki jazdy - Wrocław - MotoKenner

MotoKenner - „od Laika do Zawodnika” z tym mottem szkolimy od lat. Dlaczego? Ponieważ prowadzimy osoby od podstaw zdania prawa jazdy aż po szybką i sprawną jazdę torową. Najważniejszym aspektem szkoleń MotoKenner jest indywidualność. Każdy kursant jest inny, dlatego bardzo ważnym elementem jest poznanie osoby, nawiązanie relacji, prowadzenie szkoleń tak aby kursant nam, instruktorom zaufał.

Zawsze działamy nieszablonowo, stąd metoda, rodzaje ćwiczeń i ich kolejność od zawsze dobieramy ze względu na predyspozycje i potrzeby kursanta. Odpowiednie podejście instruktora i kursanta skutkuje uśmiechem na twarzy, zdanym prawem jazdy oraz co najważniejsze posiadaniem umiejętności bezpiecznego poruszania się motocyklem z pojęciem o wszelkich aspektach i technikach jazdy motocyklem. Pamiętajmy jednak, że zdanie prawa jazdy to dopiero pierwszy kamień milowy.

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD WYBOREM SZKOŁY? - znajdz najlepszego instruktora nauki jazdy

Oto co naszym zdaniem powinno decydować o wyborze szkoły jazdy:

 1. Instruktor nauki jazdy. Najlepiej dobry. Najlepiej najlepszy. Każdy, który umie uczyć, umie jeździć i ma doświadczenie. Nie bój się zapytać czy potrafi. Poproś, aby pokazał, jak mierzy się z zadaniami egzaminacyjnymi. Tak się składa, że właśnie takich mamy! Tu poczytasz o naszych instruktorach nauki jazdy, instruktorach techniki jazdy i pasjonatach jazdy nie tylko motocyklem: czytaj więcej . . .
  Opinia znajomych, nasze opinie na FB , opinie o nas na Google
 2. Infrastruktura – biuro, plac, tabor - samochody, motocykle, pomoce naukowe, środki łączności. Czeka na Was flota kilkunastu motocykli oraz samochody w różnych wersjach wyposażenia, z manualną i automatyczną skrzynią biegów, napędem na przednią lub tylną oś pojazdu. Jako jedyni oferujemy możliwość szkolenia na torze we Wrocławiu, a plac mą najdłuższą prostą pozwalającą bezpiecznie rozpędzać się i hamować. Paradoksalnie, na pewnym etapie szkolenia, wielu z Was (kursantów) przyznaje rację i dobrze wspomina sytuacje, gdzie na placu nie było łatwo albo, gdy była możliwość jazdy autem/motocyklem innym niż na egzaminie. Doświadczenie warto zdobywać w różnych warunkach. Idealnie, gdy jest możliwość stopniowania skali trudności w miarę upływu godzin i nabywania przez Was podstawowych umiejętności. Staramy się jak tylko możemy, aby utrudnić Wam życie – czyli nauczyć „jak przeżyć".
 3. Lokalizacja – mamy dobrą :-) Biuro i plac OSK znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie placu egzaminacyjnego DORD Wrocław. Co więcej, nasi kursanci mają dostęp do zajęć na torze Wrocław. W naszym ośrodku nauki jazdy nad poprawnością wykonywania zadań egzaminacyjny slalom szybki i omijanie przeszkody czuwa system pomiaru prędkości, taki sam jakiego używa WORD Wrocław.

CHCESZ, BY O TWOJE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU ZADBALI PROFESJONALIŚCI?

instruktor nauki jazdy

Kto to jest instruktor nauki jazdy?

Większość osób zna odpowiedź na pytanie, kto jest instruktorem nauki jazdy. To ktoś, kto uczy kursantów prawidłowej i legalnej jazdy określonym pojazdem. Nie tylko przekazuje wiedzę na temat prawidłowej jazdy, ale także dba o to, aby dany kursant był dobrze zorientowany w przepisach ruchu drogowego.

Dobry instruktor nauki jazdy , którego spotkasz w MotoKenner wyróżnia się nie tylko bogatą wiedzą teoretyczną i praktyczną, ale przede wszystkim potrafi stworzyć przyjazne warunki podczas szkolenia. Instruktor powinien być zawsze skupiony oraz gotowy do reakcji w razie potrzeby, dlatego też w trakcie kursu na samochód drugi pedał hamulca jest do jego dyspozycji. Podczas szkoleń na motocykl musi tak przygotować osobę aby była zdolna uniknąć wszelkich niebezpieczeństw, ponieważ instruktor nie jest w stanie w żaden sposób zatrzymać motocykla.

W jaki sposób powinien zachowywać się instruktor nauki jazdy?

Nauka jazdy to nie tylko szkolenie, które pozwala na poruszanie się pojazdami.

Teorii jest mnóstwo, ale rzeczywistość jest taka, że bycie instruktorem nauki jazdy w mieście Wrocław, gdzie jest najlepsza szkoła jazdy MotoKenner nie jest pracą dla każdego, więc wcielmy to w życie. Dlaczego? Trzeba pamiętać, że przyszli instruktorzy, którzy będą uczyć kursanta zdania prawa jazdy na samochód czy też motocykl, oprócz spełniania wymagań formalnych kandydata oraz posiadania praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu prowadzenia pojazdu, muszą również posiadać odpowiednie cechy osobowości.

Czyli co?

 • Wytrwałość
  To absolutna podstawa tego zawodu, potwierdzona z pewnością przez każdego kursanta, który miał 
  nieszczęście spotkać instruktora pozbawionego tej umiejętności. Podczas nauki jazdy nauczyciel musi usunąć wszelką nerwowość, a metodę przekazu dostosować do każdego kandydata, poznając go oraz jego zachowanie.
 • Empatia
  Nie trzeba dodawać, że pierwsze doświadczenie za kierownicą może być bardzo stresujące. Instruktorzy powinni nie tylko uczyć praktyki drogowej, ale także pomagać przyszłym kierowcom panować nad nerwami i emocjami oraz uczuć jak odpowiednio reagować do danej sytuacji.
 • Umiejętności komunikacyjne
  Nawet najlepiej wykształceni i przygotowani teoretycznie instruktorzy niewiele zdziałają, jeśli nie będą w stanie skutecznie przekazać swojej wiedzy swoim kursantom. W tym zakresie bardzo ważna jest umiejętność nawiązania z nimi dialogu. 
  Oczywiście do tych funkcji można dodać inne przykłady. Ma to wiele wspólnego z praktyczną stroną zawodu.
 • Wnikliwość, szybkość działania, umiejętność podejmowania decyzji, czujność, opanowanie - wszystkie te cechy musi posiadać dobry instruktor nauki jazdy.
Samochody L MotoKenner
instruktor jazdy na poligonie
Instruktor nauki jazdy Agnieszka

AGNIESZKA

Jestem instruktorem nauki jazdy, ponieważ mam w sobie radość uczenia, lubię to robić i sprawia mi to ogromną przyjemność. Instruktorem na kat A, bo kocham motocykle. Satysfakcja z sukcesów Kursantów, tych nawet najmniejszych jest moją siłą napędową i bywają sytuacje, że jestem z nich tak dumna, że … zwyczajnie, po ludzku się wzruszam.

A jak to się zaczęło?

Słowa mają wielką moc a pewna osoba podczas powrotu z toru powiedziała do mnie: ”mogłabyś zostać instruktorem”, a potem na górskich zakrętach dopowiedziała: „takie szkolenia też mogłabyś prowadzić”. I stało się, bo te słowa wywołały iskrę, która rozbłysła w postaci instruktorki Agnieszki. Dlaczego MotoKenner? Powodów jest wiele, ale niewątpliwie dlatego, że osobą, która wypowiedziała te prorocze słowa jest nikt inny jak Paweł Borys, który pobudził również do życia kadrę fantastycznych instruktorów, dla których ta praca, tak jak dla mnie, jest pasją. Z takimi współpracownikami bycie instruktorem to fascynująca przygoda.

Jak szkolę na odpowiednią kategorię:
Celem MK jest nauka jazdy, a nie tylko zdanie egzaminu. W tej narracji prowadzone są nasze szkolenia. Dla mnie dodatkowo każdy Kursant to inna historia. Ta sama rzecz łatwa dla jednych, dla drugich wydaje się być nieosiągalna. Dlatego też metody, rodzaje ćwiczeń i ich kolejność są zależne od indywidualnych predyspozycji Kursanta, a to wszystko w atmosferze radości z jazdy motocyklem. Wierzę w ludzi i staram się udowodnić, że potrafią znacznie więcej niż myślą. Błysk w oku, uśmiech i wypieki na twarzy Kursantów mówią więcej niż tysiąc słów. Wtedy wiem, że idziemy w dobrym kierunku.

KRZYSZTOF

Dlaczego jestem instruktorem nauki jazdy?

Z wykształcenia jestem nauczycielem. Kiedyś uczyłem i przygotowywałem uczniów do egzaminów na kartę rowerową. Teraz uczę „ Dorosłe dzieci ‘’ bezpiecznej jazdy na motocyklu i samochodem. Nauczanie, to mój styl życia.

Dlaczego pracuję w „MotoKenner” ?

Pięć głównych powodów:

 • bezpieczne warunki do szkolenia przyszłych motocyklistów ( duży plac, bufor bezpieczeństwa)
 • jedyna szkoła motocyklowa we Wrocławiu
 • nowe pojazdy ( auta i motocykle)
 • wspaniała atmosfera wśród instruktorów.
 • bardzo dobre warunki pracy 

Jak szkolę na prawo jazdy kategorii A

Kto powiedział, że szkolenie i egzamin musi być przykrą koniecznością w drodze do zdobycia prawo jazdy na motocykl?

Nie, z takimi z instruktorem jak Krzysztof!

Krzysztof sprawi, że dla kursanta będzie, to świetnie spędzony czas, pod okiem profesjonalisty. To pasjonat, który dysponuje ogromną wiedzą, potrafi doskonale zaprezentować ją w praktyce. Świetnie tłumaczy poszczególne zagadnienia oraz ma fenomenalne podejście do kursantów. Wspólnie z kursantem „zbuduje” mocne „fundamenty” bezpiecznej jazdy motocyklem i zaraża swoją pasją. Przygotuje do egzaminu na 6+, jednak jak to powtarza, zdany egzamin, to dopiero początek nauki jazdy na motocyklu.

Jak szkolę na  kategorię B Instruktor kat B

Krzysztof, oprócz  perfekcyjnego przygotowania do egzaminu, przekazuje kursantom wiele cennych wskazówek i rad jak bezpiecznie poruszać się po naszych drogach przewidując zagrożenia, które czyhają na młodych kierowców.

Jeżeli podchodzicie do tematu poważnie, chcecie dobrze zainwestować swój czas i pieniądze, to tylko w „MotoKenner”. Doskonały, bezpieczny i najlepszy plac we Wrocławiu, nowe motocykle, auta i wspaniała atmosfera, którą tworzą doskonała karda instruktorów, dla których nauczanie, to styl życia.

Instruktor nauki jazdy Krzysztof
Instruktor nauki jazdy Mirek

MIREK

Instruktorem nauki jazdy jestem od 2012, za namową przyjaciół i rodziny. Którzy stwierdzili, że mój spokój, jasne i zrozumiałe wskazówki skierowane do najbliższych przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy są na tyle pomocne, że powinienem zająć się nauką i szkoleniem takich osób profesjonalnie (czyt. Instruktor nauki jazdy)

Dlaczego w MotoKenner?

W mojej karierze zawodowej nie znalazła się taka szkoła, która nie tylko uczy, szkoli, prowadzi zajęcia doszkalające, zajęci przypominające, podnoszące umiejętności indywidualne , z pasażerem, w grupie, oferująca szkolenia jazdy miejskiej, w terenie, w górach, doszkalanie z techniki jazdy na różnych torach. To to co sprawia ogromną satysfakcję z pracy w MotoKenner, to że tu nie ma ucznia, kursanta tu powstaje społeczność łudzi z pasją.
Zawiązujemy tu znajomości na lata, wspólne wyjazdy na eventy, wakacje, wycieczki, weekendy są świetną zabawą ale i dobrym momentem na wymianę doświadczeń i dodatkową lekcją.
MotoKenner umożliwia mi jako instruktorowi przygotowanie indywidualne, specjalnie skrojone na Wasze potrzeby, do których podchodzę z pełnym zaangażowaniem. MotoKenner Szkoła w której Ty decydujesz kiedy i w jakim tempie odbywasz przygotowanie do życia za kierownicą.

Jak szkolę na odpowiednią kategorię:

Nic szczególnego tu nie opiszę, bo jak dla A i B to podobny schemat postępowania , a szczegóły to moje podejście i charakter, intuicja, obserwacja i doświadczenie z którego korzystam.
Ogólnie:

 • Poznanie osoby, poprzez zadawanie pytań. ( Po to , aby odpowiednio dobierać słowa, gęsty, a przede wszystkim styl i czas w pokonywaniu etapów szkolenia)
 • Zapoznanie ze sprzętem, miejscem i zasadami bezpieczeństwa
 • Omówienie zasad szkolenia i zadań egzaminacyjnych
 • Odpowiedź na pytania
 • Ustalenie indywidualnego tempa i kształtu prowadzonych zajęć
 • Pierwsze podsumowanie po okresie 2/3 czasu
 • Poprawa słabych i wzmocnienie mocnych stron
 • Próbny egzamin
 • Praca na samooceną

SYLWIA

Sylwia jest instruktorem nauki jazdy pełnym pasji z psychologicznym podejściem. Żadna bariera dla niej nie jest przeszkodą. Naucza cierpliwie, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przewidywać różne zagrożenia oraz, jak ważne jest doskonalenie techniki jazdy.

Inni mówią o niej:
Człowiek z czterema pasjami:

 1. Ludzie
 2. Prawo o ruchu drogowym
 3. Motocykle i samochody
 4. Psychologia

Pedagog z wykształcenia a instruktor z zamiłowania.
W kursanta wierzy bardziej niż on sam. Do każdego podchodzi indywidualnie. Uważa, ze to zadanie instruktora, aby nauczyć, wytłumaczyć a nie kursanta problem, że nie rozumie. Zawsze znajduje drogę, metodę, czasem żartem  (gra w kręgle), czasem groźbą (robienie pompek), aby dotrzeć do kursanta i to indywidualne podejście jest bezcenne.

Zdecydowała się na prace w MotoKenner ze względu na duży plac z dużym buforem bezpieczeństwa oraz współpracę w najlepszym zespole instruktorskim, który świetnie się uzupełnia. Nowy sprzęt to kolejny atut szkoły oraz szeroki wachlarz szkoleń, gdzie przyszli motocykliści maja możliwość doskonalić swoje umiejętności. 

Instruktor nauki jazdy - prawo jazdy kat A - Wrocław

Sylwia - przygotuje każdego do egzaminu ze względu na to, ze jest wymagającym instruktorem z dużym poczuciem humoru. Jak ktoś zda u niej egzamin wewnętrzny, to egzamin państwowy będzie formalnością. Nie ma osoby, której by nie zaraziła miłością do motocykli. Jej baczne oko dostrzeże każdy szczegół a kursant doskonale wie, jak poprawić swój błąd i czego unikać

Instruktor nauki jazdy - prawo jazdy kat B - Wrocław

Sylwia- instruktor kat A i B pełna zapału i zaangażowania. Po zajęciach z Sylwią będziecie mieli przepisy w jednym palcu. Pedagog z wykształcenia w umiejętny sposób tłumaczy zawiłe sytuacje. 
Kładzie duży  nacisk na technikę jazdy oraz przestrzeganie zasady Patrz! Myśl! Przewiduj! Po takim szkoleniu egzamin państwowy będzie przyjemnością.

Instruktorka nauki jazdy MotoKenner

Ty decydujesz o wyborze instruktora i szkoły. W końcu to Twoje bezpieczeństwo, zdrowie i życie.

Nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich Twoich próśb, nie zaliczamy kursu „na skróty” i „nie przymróżamy oka”. Kurs zawsze kończy egzamin wewnętrzny, do którego zostaniesz dopuszczony, gdy pozwolą na to Twoje umiejętności. Celem i efektem kursu w naszej szkole nie jest tylko uzyskanie prawa jazdy, ale umiejętność bezpiecznej jazdy w każdych warunkach.

Zdjęcia ze szkoleń znajdziesz w galerii: Galeria Szkoleń oraz wybrane przez nas: kliknij TU

Kursy z dofinansowaniem unijnym od 50-80% Zadzwoń, podamy szczegóły. Telefon: +48 504 255 983

Opinie

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983