Jesteś tutaj: Prawo jazdy Jazdy dodatkowe - motocykl

Zajęcia dodatkowe dla osób przygotowujących się do egzaminu.

Jazdy doszkalające kategoria A, A2, A1 i AM we Wrocławiu. Korepetycje przed egzaminem. Jazdy dla „powracających po latach". Jazdy dodatkowe na motocyklu.

Zgodnie z Dziennikiem Ustaw szkolenie uzupełniające przeprowadza się na wniosek osoby, która ukończyła szkolenie podstawowe. Jeżeli kurs ukończyłeś w innym OSK przed jazdami musisz wypełnić ten formularz Zapisz się na jazdy dodatkowe

Na jazdy proszę zapisywać przez odpowiednie strony: Zarezerwuj termin - kursant MK Zarezerwuj termin - INNA szkoła

przygotowanie do egzaminu kat A
przygotowanie do egzaminu kat a1

Jak najlepiej przygotować się do zbliżającego się egzaminu na prawo jazdy kategorii A lub A1? W tym celu warto skorzystać z naszej oferty na jazdy doszkalające kat. A, A2 i A1 oraz AM we Wrocławiu. Z pomocą naszych instruktorów udoskonalisz najważniejsze manewry na placu i spróbujesz swoich sił w jeździe po mieście. Z naszej oferty skorzystać mogą również wszystkie osoby z miasta Wrocław, którym zależy na doskonaleniu techniki jazdy. To świetne rozwiązanie dla kierowców posiadających uprawnienia do poruszania się jednośladem, lecz mających przerwę w poruszaniu się nim. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem jazd doszkalających kat. A , A2 , A1 i AM we Wrocławiu.

Oferta dla osób, które ukończyły kurs w macierzystym OSK, ale czują głód wiedzy i niedosyt umiejętności. Zajęcia prowadzi wykładowca, instruktor nauki jazdy, instruktor techniki jazdy, czynny motocyklista oraz trener zawodników sportów motocyklowych.

Zajęcia na placu odbywają się w oparciu o ustawowe zadania egzaminacyjne, ale wiedza praktyczna kursanta jest uzupełniana o zagadnienia z techniki jazdy, wspierana przykładami i demonstracją prawidłowego, i skutecznego zaliczenia zadań egzaminacyjnych.

Oferujemy możliwość odbycia jazd dodatkowych przed egzaminem państwowym, a także jazd przypominających dla osób, które miały przerwę w poruszaniu się motocyklem lub samochodem, a chciałyby zacząć ponownie jeździć w ruchu ulicznym. Są to również szkolenia dla osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdem.

Przypominamy, że posiadając prawo jazdy kat B (samochód osobowy) można jeździć motocyklem o pojemności do 125 cm3.

Szkolenia indywidualnie na „motocyklach egzaminacyjnych”. Asfaltowy, najdłuższy we Wrocławiu plac z dostępem do sekcji torowej. Pomiar prędkości jak podczas egzaminu.


Motocykl – jazdy przypominające – dla osób posiadających prawo jazdy.

130 zł/h – plac

+50 zł/h – miasto, trasa
własny motocykl

200 zł/h – plac

250 zł/h – miasto, trasa
jazda na motocyklu ośrodka


Motocykl – jazdy dodatkowe przed egzaminem kat. A1, A2, A
120 zł/h – kursanci naszego OSK
200 zł/h – pozostałe osoby

Aktualne ceny korepetycji przed egzaminem

Jeżeli ukończyłeś nasz kurs nauki jazdy i chcesz dodatkowo poćwiczyć przed egzaminem, to zapisujesz się korzystając ze strony Rezerwacja jazd kursant MK motocykl

Jeżeli kurs ukończyłeś w innej szkole, ale czujesz niedosyt wiedzy lub umiejętności to musimy pobrać Twój profil PKK, wypełnij formularz na stronie  Zapisz się aby móc uzyskać korepetycje, jazdy dodatkowe

Jazdy przygotowujące do egzaminu, korepetycje przed egzaminem kategorii motocyklowych zarezerwuj przez stronę Rezerwacja jazd kursant inna szkołą motocykl lub samochód.

Jakie umiejętności ćwiczy się podczas jazd doszkalających kat. A , A2 i A1 we Wrocławiu?

Zadania na placu manewrowym:

1. Przygotowanie do jazdy:

 • sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego,
 • wykorzystanie odpowiedniego stroju ochronnego,
 • sprawdzenie stanu łańcucha,
 • zdjęcie pojazdu z podpórki i przemieszczenie go przy unieruchomionym silniku.

 2. Slalom wolny i jazda po łukach w kształcie cyfry 8

 • prezentujemy techniki poprawiające pozycję oraz balans ciałem na motocyklu,
 • wdrażamy techniki wykorzystywane podczas prędkości manewrowych i „zadań parkingowych",
 • uczymy jak łatwiej zawracać na wąskich ulicach czy ciasnych placach,

 3. Slalom szybki. Średnia prędkość przejazdu nie może być mniejsza niż 30 km/h.

 • uczymy prawidłowej pozycję na prostej i w zakręcie,
 • wyboru właściwego toru przejazdu,
 • płynnej jazdy w zakrętach – technika operowania gazem oraz hamulcem.

 4. Ominięcie przeszkody. Prędkość najazdu nie może być mniejsza niż 50 km/h.

 • Przeszkodę omija się raz z prawej, raz z lewej strony, tak aby zaprezentować umiejętność wykonania przeciwskrętu w prawo i w lewo,
 • wskazujemy właściwy toru przejazdu,
 • doskonalimy umiejętność operowania gazem.

 

Prawo jazdy kat A
przygotowania do egzaminu kat A

korepetycje przygotowanie do egzaminu

5. Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.

 • Przy ruszaniu pojazd nie powinien cofnąć się więcej niż 0,2 m, a silnik nie powinien zgasnąć.
 • nauka sprawnego operowania gazem, sprzęgłem oraz hamulcem,

6. Hamowanie od prędkości co najmniej 50 km/h do zatrzymania we wskazanym miejscu
7. Hamowanie wykonywane w sytuacjach awaryjnych. Hamowanie musi być wykonane przy prędkości minimum 50 km/h przy użyciu przedniego i tylnego hamulca motocykla.

 • trenujemy hamowanie, hamowanie z omijaniem przeszkody, hamowanie w zakręcie oraz hamowanie awaryjne na „sygnał” i „do punktu”.

Aktualnie egzamin praktyczny w ruchu drogowym realizuje się na dowolnych trasach, a przebieg trasy egzaminacyjnej na bieżąco dyktuje egzaminator z wykorzystaniem komunikacji drogą radiową.

Zajęcia na mieście prowadzimy w obrębie tgz „wrocławskiej strefy egzaminacyjnej” ale podczas zajęć nie ograniczamy się wyłącznie do „sztuczek” wymaganych podczas egzaminu. Całość szkolenia prowadzona jest zgodnie z techniką jazdy i zasadami BRD – bezpieczeństwa ruchu drogowego

Podczas przejazdu po mieście uczymy:

 • jak rozpoznawać i unikać zagrożenia,
 • uczymy jak tworzyć prywatną strefę bezpieczeństwa,
 • zwracamy uwagę na miejsca, gdzie o błąd egzaminacyjny najłatwiej.
Korepetycje do egzaminu na prawo jazdy na motor
Ilość uczestników: 1 – zajęcia indywidualne.
Osoby towarzyszące: możliwości obserwowania postępów u osoby szkolącej się wyłącznie podczas zajęć na placu. Bezpłatnie.
Czas trwania: dowolna ilość godzin zegarowych.

Ramowy przebieg usługi:

 • zajęcia teoretyczne oraz szkolenie praktyczne na placu manewrowym
 • doskonalenie umiejętności w ruchu miejskim

Dostępność w dniach od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 – 20.00 - zgodnie z harmonogramem. Szkolenie sezonowe realizowane w miesiącach marzec – listopad. W przypadku obfitych opadów termin realizacji może ulec zmianie.

Wskazania dla uczestników:

Kompletny strój tekstylny lub skórzany, buty chroniące całą stopę.

Kask i ochraniacze zapewniamy. Prywatne słuchawki aby nie korzystać ze słuchawek przechodnich, które udostępniamy.

Warunki uczestnictwa: własne rękawice.

Miejsce świadczenia usługi: TOR Wrocław ul. Na Niskich Łąkach 4

Cena obejmuje:

 • szkolenie teoretyczne połączone z zajęciami na placu manewrowym,
 • szkolenie na ulicach miasta Wrocławia,
 • bezprzewodową łączność z instruktorem,
 • homologowany kask i ochraniacze na kolana i łokcie,
 • motocyklową odzież przeciwdeszczowa
Cena nie obejmuje: na egzaminie nie otrzymuje się do dyspozycji żadnego profesjonalnego stroju oprócz kasku ze słuchawkami. Osoba zgłaszająca się na egzamin powinna posiadać:
– wiązane obuwie na płaskiej podeszwie,
– spodnie z długimi nogawkami,
– kurtkę z długimi rękawami zapinaną na suwak, guziki lub zatrzaski,
– rękawice zakrywające całe dłonie,
– podstawienia motocykla na egzamin. Koszt podstawienia motocykla na egzamin  od 250 zł

korepetycje motorowe

Korepetycje przed egzaminem państwowym kat. A, A1, A2

Jakiego rodzaju umiejętności powinna mieć każda osoba chcąca zdać egzamin kategorii A lub A1? Niezwykle ważne jest to, aby po placu manewrowym poruszać się wolno, pozostając jednak cały czas w ruchu. W czasie jazd doszkalających kat. A1 prowadzonych we Wrocławiu kursanci ćwiczyć mogą między innymi zachowanie równowagi i panowanie nad pojazdem. Niezwykle cenną umiejętnością jest jazda z taką prędkością, aby wskazówka niemalże opierała się o 0 na liczniku. Podczas jazd doszkalających kat. A Wrocław ćwiczyć można również najpopularniejsze zadania egzaminacyjne – ósemkę oraz slalom. Najłatwiej jest wykonać je wówczas, gdy motor prowadzony jest niemalże wyłącznie sprzęgłem. Należy pamiętać o bardzo delikatnym wchodzeniu w zakręt. W momencie, w którym motocykl za bardzo się pochyla, należy uwolnić sprzęgło. Używanie hamulca przód podczas wymienionych powyżej manewrów może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i bolesnej wywrotki. Taki upadek w czasie egzaminu skutkować będzie jego przerwaniem oraz uzyskaniem negatywnego wyniku. Uwaga! Manewry należy ćwiczyć z wykorzystaniem kierunkowskazów, aby nie zapomnieć o nich podczas właściwego egzaminu.

 

Doskonalenie jazdy po przerwie we Wrocławiu

Jak najlepiej odbudować zapomniane nawyki i poprawić technikę jazdy po krótszej lub dłuższej przerwie? Z pomocą przychodzi nasza oferta na jazdy doszkalające w mieście Wrocław. To sprawdzony sposób na to, aby przypomnieć sobie, jak wyczuć motocykl i być w stanie w pełni bezpiecznie na nim jeździć. Pierwszy krok stanowić powinno opanowanie wyważenia motocykla. W tym celu należy złożyć stopkę i obejść jednoślad dookoła, trzymając go w taki sposób, aby się nie przewrócił. Następnie złapać jedną ręką za manetkę, a drugą przytrzymać siedzenie, prowadząc motocykl do przodu i do tyłu przez kilkanaście metrów. Równie ważną umiejętnością, wymagającą przypomnienia, jest wolna jazda. Uruchom jednoślad i postaraj się poruszać nim najwolniej, jak potrafisz. Dodaj odrobinę gazu, dusząc lekko motor tylnym hamulcem i utrzymuj półsprzęgło. Dozuj poszczególne elementy w taki sposób, aby motocykl poruszał się bardzo wolno. Gdy poczujesz, że tracisz równowagę, dodaj gazu. Dzięki doskonaleniu jazdy w naszej szkole we Wrocławiu nauczysz się również wykonywać ósemki, slalom oraz hamowanie.

doskonalenie jazdy na motorze po przerwie

Na Państwa życzenie możemy przygotować voucher imienny o określonej przez Państwa wartości.

Osoba obdarowana ma możliwość wybrać usługę z naszej oferty oraz termin i wykorzystać voucher na jej opłacenie. Wykupienie vouchera kwotowego daje możliwość wykorzystania jego wartości na jedną lub kilka naszych ofert (w zależności od wartości) w dowolnie wybranym terminie w sezonie motocyklowym - voucher ważny od kwietnia do końca września danego roku.

O voucherach poczytasz tutaj

Jak wykupić VOUCHER?

Prosimy przesłać e-mail na adres: motokenner@gmail.com z informacją, jaki rodzaj vouchera Państwa interesuje wraz z podaniem imienia i nazwiska osoby obdarowywanej. W odpowiedzi na taki e-mail poprosimy Państwa o przelanie kwoty stanowiącej opłatę za voucher.

Płatności należy dokonać na rachunek: 79 1020 4900 0000 8102 3634 3951

Po zaksięgowaniu wpłaty przygotujemy voucher i to Państwo wybieracie sposób jego odbioru:

 • wysyłka w pliku pdf,
 • wersja „na prezent” w okazjonalnej, firmowej teczce wraz z firmowymi gadżetami - dopłata do vouchera w wysokości 30 zł
 • wysyłka kurierem – dodatkowa dopłata do vouchera w wysokości 19 zł (30+19=49 zł)

Opinie

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983