Jesteś tutaj: Szkolenia motocyklowe Prawo jazdy na motocykl Jaki jest koszt prawa jazdy?

Jaki jest koszt prawa jazdy?

Autor: Paweł
Dodany: 01.09.2022 08:30:00
437 wyświetleń

W całkowity koszt prawa jazdy wliczany jest koszt ponoszony na odbycie kursu prawa jazdy oraz opłaty egzaminacyjne. Ośrodek szkolenia MotoKenner we Wrocławiu oferuje kompleksowe przygotowanie od egzaminu teoretycznego i praktycznego w zakresie kategorii A1, A2 i B na terenie Wrocławia.

Ile kosztuje prawo jazdy? MotoKenner- koszt prawa jazdy.

Największym kosztem ponoszonym przez kandydata na kierowcę kategorii A1, A2 i B jest koszt kursu na prawo jazdy. Stałe opłaty pobierane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego od każdej próby przystąpienia do egzaminu teoretycznego wynoszą 30 złotych, natomiast do egzaminu praktycznego na kategorię A, A1 lub a2- 180 złotych, a na kategorię B- 140 złotych.

Lecz jeszcze przed rozpoczęciem cyklu szkolenia, niezależnie od kategorii uprawnień, jakie chcemy uzyskać, należy zgłosić się do właściwego Starostwa Powiatowego, celem założenia bezpłatnego Profilu Kandydata na Kierowcę- do wniosku składanego w urzędzie musisz dołączyć :

 • orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu- koszt badań lekarskich weryfikujących zdolność do prowadzenia pojazdu to ok. 200 złotych,
 • aktualne zdjęcie w kolorze o wymiarach 35x45 mm- koszt wykonania profesjonalnego wizerunku według wzoru to ok. 30-50 złotych,
 • zaświadczenie o zameldowaniu (jeśli w dokumencie tożsamości nie posiadasz już informacji o meldunku stałym);
 • wyrażoną pisemnie zgodę rodziców lub prawnie ustanowionych opiekunów (jeśli w momencie składania wniosku o wydanie Profilu Kandydata na Kierowcę nie masz jeszcze ukończonego 18. roku życia).

Koszt samego kursu uzależniony jest od wielu czynników. W zakresie kursu na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 i B w szkole jazdy MotoKenner we Wrocławiu otrzymujemy:

 • priorytetowy dostęp do lekarza orzecznika,
 • zajęcia teoretyczne z doświadczonymi instruktorami,
 • niezbędne materiały naukowe oraz testy przygotowujące do teoretycznego egzaminu państwowego dostosowane do danej kategorii,
 • dostęp do e-learngowego systemu nauki MotoKenner,
 • określoną liczbę zajęć praktycznych:
  • na wewnętrznym, oświetlonym placu manewrowym szkoły jazdy MotoKenner we Wrocławiu,
  • w ruchu miejskim i pozamiejskim
   pod okiem instruktorów, bazujących na autorskim programie szkoleniowym Motokenner,
  • zajęcia praktyczne na specjalnie przygotowanych motocyklach i pojazdach osobowych

Prawo jazdy kategorii B cena

W ramach szkolenia kandydata na kierowcę kategorii B masz do dyspozycji 30 godzin zajęć teoretycznych (każda godzina liczona jest jako godzina lekcyjna i wynosi 45 minut) oraz 30 pełnych godzin zajęć praktycznych. Cena prawa jazdy kategorii B w szkole jazdy MotoKenner we Wrocławiu wynosi 2600 złotych. Dodatkowo istniej możliwość dokupienia dodatkowych lekcji praktycznych- doskonalących jazdę na placu manewrowym lub w miejskim ruchu drogowym.

Prawo jazdy kategorii A cena

Szkolenie na kategorię A, A1 i A2 to 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych i 20 godzin jazdy na placu manewrowym oraz po trasach egzaminacyjnych na terenie Wrocławia. Koszt prawa jazdy MotoKenner dla poszczególnych kategorii uprawniający do kierowania motocyklami wynosi:

 • prawo jazdy kategorii A1- cena 2390 złotych,
 • prawo jazdy kategorii A2- cena 2580 złotych,
 • prawo jazdy kategorii A- cena 2850 złotych.

W naszej szkole jazdy MotoKenner we Wrocławiu przygotujemy Cię do bezproblemowego przejścia egzaminu teoretycznego i praktycznego, dzięki czemu szybko i sprawnie zostaniesz kierowcą kategorii A lub B, unikając tym samym dodatkowych kosztów generowanych koniecznością wykupowania kolejnych egzaminów lub jazd doszkalających.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983