Jesteś tutaj: Blog Dlaczego motocykliści się pozdrawiają?

Dlaczego motocykliści się pozdrawiają?

Autor: Paweł
Dodany: 23.12.2022 15:06:45
253 wyświetleń

Prawo jazdy kategorii A pozwala na kierowanie motocyklami, motorowerami oraz lekkimi modelami quadów. Chcąc przystąpić do egzaminu uprawniającego do prowadzenia tego typu pojazdów, należy spełnić kryterium wiekowe. Według przepisów polskiego prawa, aby uzyskać prawo jazdy kategorii A, trzeba skończyć 24 lata. Od tej reguły są dwa wyjątki.

  • Pierwszy dotyczy osób, które od co najmniej dwóch lat posiadają prawo jazdy A2, czyli uprawnienia do prowadzenia motocykla o mocy nieprzekraczającej 35 kW, motocykla trójkołowego, którego moc wynosi nie więcej niż 15 kW, a także motoroweru i czterokołowca lekkiego. Osoby takie mogą stać się posiadaczami prawa jazdy kategorii A już po ukończeniu dwudziestego roku życia.
  • Ustawodawca przewidział również wyjątek dla żołnierzy Wojska Polskiego, policjantów oraz pracowników Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej kierujących pojazdami, na które wymagane jest prawo jazdy kategorii A. Funkcjonariusze tych służb są uprawnieni do jego uzyskania wraz z osiągnięciem pełnoletności.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983