Jesteś tutaj: Kategoria A Egzamin praktyczny na prawo jazdy w kategorii A - jak wygląda?

Egzamin praktyczny na prawo jazdy w kategorii A - jak wygląda?

Autor: Paweł
Dodany: 07.03.2023 11:06:45
422 wyświetleń

Egzamin praktyczny na prawo jazdy w kategorii A umożliwia uzyskanie możliwości na kierowanie motocyklami. Choć niesie on za sobą wiele korzyści, to warto mieć na uwadze, że jego prawidłowe zdanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wstępnie wydawać.

Egzamin praktyczny na prawo jazdy w kategorii A - jak wygląda?

Egzamin praktyczny na prawo jazdy w kategorii A odbywa się na placu manewrowym. Na wstępie zdający musi sprawdzić stan techniczny pojazdu - w tym celu może zostać poproszony o zweryfikowanie płynów, olejów, łańcuchów czy świateł. Komputer losuje 2 elementy do sprawdzenia. Następnie zdający są zobligowani do prawidłowego przemieszczenia pojazdu z punktu A do punktu B, wykonania slalomu wolnego, ósemki oraz slalomu szybkiego. Kolejnym etapem jest bezproblemowe ominięcie ustawionej przeszkody, prawidłowe wykonanie hamowania awaryjnego oraz górki, czyli ruszenia na wzniesieniu. Jeżeli zdający poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami na placu manewrowym i wykaże nie tylko znajomość budowy jednośladu, ale również będzie potrafił nim prawidłowo jeździć, to będzie mógł przystąpić do ostatniej części egzaminu, czyli do jazdy na drogach publicznych.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983