Jesteś tutaj: Blog Kategoria B prawa jazdy - czym można kierować?

Kategoria B prawa jazdy - czym można kierować?

Autor: Paweł
Dodany: 23.12.2022 15:06:45
257 wyświetleń

Kategoria B prawa jazdy cieszy się coraz większą popularnością w społeczeństwie. Dzięki niej możliwe jest bowiem kierowanie wieloma pojazdami i zdobycie szeregu przydatnych uprawnień.

Kategoria B prawa jazdy - czym można kierować?

Jeżeli zdasz egzamin na prawo jazdy w kategorii B, to zyskasz możliwość kierowania nie tylko samochodem osobowym, ale również dostawczym czy niewielką ciężarówką. Po prawidłowym przebrnięciu przez egzamin będziesz mógł także kierować traktorem, niektórymi jednośladami, a nawet trójkołowcem bądź quadem. Decydując się na zrobienie prawa jazdy w kategorii B, można więc kierować niemal wszystkimi pojazdami do 3,5 tony z wyjątkiem autobusu. Dzięki temu świetnie sprawdza się ono u osób, które chcą kierować wieloma rodzajami pojazdów.

Warto mieć jednak na uwadze, że prawo jazdy w kat B jest związane również z kilkoma restrykcyjnymi wymogami. Choć pozwala na jazdę jednośladami, to ich moc nie może przekraczać 11 kilowatów. Specyficzne wymogi dotyczą także kierowania quadów - po uzyskaniu prawa jazdy w kategorii B można kierować tymi pojazdami, ale tylko w przypadku, gdy ich pojemność nie przekracza 125 centymetrów sześciennych.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983