Jesteś tutaj: Kategoria A Prawo jazdy kat A - jak wygląda egzamin teoretyczny?

Prawo jazdy kat A - jak wygląda egzamin teoretyczny?

Autor: Paweł
Dodany: 07.03.2023 11:15:45
766 wyświetleń

Prawo jazdy na motocykl to priorytetowy cel wielu różnych osób, lecz najpierw trzeba przygotować się do egzaminu teoretycznego. Ten egzamin na prawo jazdy kat A składa się z 32 pytań, które dzielą się na:

  • 20 pytań z wiedzy podstawowej,
  • 12 pytań z wiedzy specjalistycznej.

Na rozwiązanie tego egzaminu każdy kursant ma zaledwie 25 minut, a każda odpowiedź powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Do zdobycia są aż 74 punkty, przy czym trzeba zdobyć minimum 68 punktów, aby zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy kat A i przystąpić do egzaminu praktycznego. Dla osób poważnie podchodzących do tematu nie powinno to być większym wyzwaniem, lecz na samym początku warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami i bazą wszystkich możliwych pytań, ćwicząc ich wypełnianie w warunkach egzaminacyjnych. To jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na kompleksowe przygotowanie się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy na motocykl (kat A). Oczywiście w wielu przypadkach przyda się też pomoc bardziej doświadczonych kolegów i znajomych.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983