Jesteś tutaj: Kategoria B Prawo jazdy kat b - od ilu lat?

Prawo jazdy kat b - od ilu lat?

Autor: Paweł
Dodany: 24.02.2023 16:00:45
819 wyświetleń

Z roku na rok coraz większa liczba osób podchodzi do kursu na prawo jazdy kategorii B. Uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi są szczególnie atrakcyjne dla młodych ludzi, którzy stanowią duży odsetek ubiegających się o ich uzyskanie. Jaki jest minimalny wiek, w którym można uzyskać prawo jazdy kategorii B oraz jak się o nie starać?

Prawo jazdy kat B - od ilu lat?

Do kursu na prawo jazdy kategorii B może przystąpić każdy, kto ukończył 18 lat. Co istotne, zapisać się na niego mogą również osoby w wieku 17 lat i 9 miesięcy, posiadające pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. W tym wypadku kandydat otrzymuje zaświadczenie o zrealizowaniu kursu dopiero po ukończeniu 18 lat i tylko wtedy może przystąpić do egzaminu państwowego. W praktyce więc uzyskuje on prawo jazdy dopiero po osiągnięciu pełnoletności, jednak pozwala to na zaoszczędzenie czasu wymaganego do ukończenia kursu.

Aby przystąpić do kursu na prawo jazdy kategorii B, osoba pełnoletnia lub niepełnoletnia za zgodą rodzica musi złożyć wniosek o utworzeniu Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK) w Urzędzie Miasta. Profil zakładany jest od ręki, a po uzyskaniu jego numeru kandydat na kierowcę może zapisać się na kurs w wybranym ośrodku szkolenia kierowców.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983