Jesteś tutaj: Blog Jak mam prawo jazdy kat b - czy mogę jeździć motorem?

Jak mam prawo jazdy kat b - czy mogę jeździć motorem?

Autor: Sylwia
Dodany: 09.01.2023 15:06:45
386 wyświetleń

Nie każdy kierowca, który posiada uprawnienia do kierowania pojazdami osobowymi wie o tym, że chcąc przesiąść się na motocykl czy skuter- niekoniecznie potrzebuje prawa jazdy kategorii A. Wydawałoby się, że prawo jazdy kategorii B uprawnia tylko i wyłącznie do kierowania samochodami osobowymi. Tak naprawdę, w przypadku większości motocykli czy większych skuterów- prawo jazdy kategorii B jest wystarczające. Jeśli więc interesuje nas skuter czy motocykl w wersji budżetowej do sprawniejszego poruszania się po mieście- najpewniej nic nie będziemy musieli robić.

Możliwość kierowania motocyklem z posiadaniem prawa jazdy kategorii B ma jednak pewne ograniczenia. Mając prawo jazdy kategorii B można kierować motocyklami, które mają silniki o pojemności skokowej do 125 cm3. Drugie ograniczenie dotyczy współczynnika mocy do masy pojazdu. Nie może on przekraczać 0,1 kW/kg. Tym samym, chcąc zamienić samochód na motor- najlepiej sprawdzić dokładnie jego parametry, aby mieć pewność, że w przypadku danej maszyny będziemy mogli nią kierować mając tylko i wyłącznie prawo jazdy kategorii B. W przypadku większych motocykli, które rozwijają większą prędkość- konieczne będzie prawo jazdy kategorii A.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983