Jesteś tutaj: Blog Prawo jazdy kat B - jak wygląda egzamin teoretyczny?

Prawo jazdy kat B - jak wygląda egzamin teoretyczny?

Autor: Sylwia
Dodany: 15.02.2023 11:35:45
334 wyświetleń

Teoretyczny egzamin na prawo jazdy kategorii B

Egzamin teoretyczny kat B odbywa się w sali komputerowej, gdzie każdy zdający zajmuje indywidualne stanowisko i samodzielnie rozwiązuje test wyboru, który składa się z 32 pytań. Na rozwiązanie testu mamy 25 minut. Dwadzieścia z nich dotyczy wiedzy podstawowej, natomiast pozostałe dwanaście, zagadnień bardziej zaawansowanych i specjalistycznej wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Na pytania z wiedzy podstawowej odpowiadamy zaznaczając TAK/NIE. Podzielono je na pytania o wysokim, średnim i niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Według tej skali, za tego typu pytanie otrzymać możemy 3, 2 lub 1 punkt. Taki sam podział dotyczy pytań z zakresu wiedzy specjalistycznej, na które odpowiadamy A/B/C.

Kiedy egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii B jest zdany?

Maksymalna ilość punktów, jaką możemy uzyskać podczas egzaminu teoretycznego wynosi 74, jednak egzamin zdajemy po osiągnięciu minimum 68 punktów. Warunkiem koniecznym do podejścia do egzaminu zarówno teoretycznego, jak i praktycznego, jest posiadanie przy sobie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983