Jesteś tutaj: Blog Prawo jazdy kat B - jak wygląda egzamin praktyczny?

Prawo jazdy kat B - jak wygląda egzamin praktyczny?

Autor: Sylwia
Dodany: 15.02.2023 11:55:45
339 wyświetleń

Egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B składa się z dwóch części, w trakcie których kandydat jest oceniany na placu manewrowym oraz na drogach publicznych. Do jego zadań należy:

  1. Kontrola stanu technicznego pojazdu - Kandydat losuje dwa zadania z zakresu kontroli technicznej pojazdu, które obejmują sprawdzenie poziomu płynów oraz funkcjonowania oświetlenia w pojeździe.
  2. Przygotowanie się do jazdy - Kandydat musi odpowiednio ustawić fotel, zagłówek oraz lusterka, upewnić się, że pasy bezpieczeństwa są zapięte oraz sprawdzić, czy drzwi są zamknięte.
  3. Wykonanie zadań na placu manewrowym - Kandydat musi wykonać kilka zadań, w tym jazda po łuku w przód i w tył oraz ruszanie na wzniesieniu.
  4. Wykonanie zadań na drogach publicznych - kandydat musi wykazać się umiejętnościami prowadzenia pojazdu w ruchu drogowym. Egzaminator będzie obserwował, jak radzi on sobie z sytuacjami na drodze, jak reaguje na znaki drogowe i sygnalizację świetlną, jak zachowuje odpowiednią prędkość, czy zachowuje odpowiedni odstęp od innych pojazdów.

Na koniec egzaminu praktycznego egzaminator ogłosi wynik egzaminu. Kandydat otrzyma wynik pozytywny lub negatywny wraz z uzasadnieniem.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983