Motocyklem po Hiszpanii z MotoKenner

Jesteś tutaj: Prawo jazdy kat A Prawo jazdy kat A , A2 i A1 Prawo jazdy kat A, od kiedy można zdawać?

Prawo jazdy kat A, od kiedy można zdawać?

Autor: Paweł
Dodany: 07.03.2023 11:35:45
384 wyświetleń

Chcąc uzyskać prawo jazdy poszczególnych kategorii, należy spełnić odpowiednie warunki. To samo tyczy się kategorii A. Każda osoba, która będzie chciała uzyskać możliwość prowadzenia jednośladu, jakim jest motorem, musi uzyskać wiek umożliwiający naukę i podejście do egzaminu.

Odpowiedni wiek zdającego

Prawo jazdy kategorii A oznacza uzyskanie uprawnień do kierowania motorem. Aby móc je posiadać, należy spełnić warunek, jakim jest wiek - trzeba osiągnąć 24 lata. Jednak w przypadku, kiedy od co najmniej dwóch lat posiada się prawo jazdy kategorii A2, wiek ten wynosi 20 lat. Ponadto poza odpowiednim wiekiem należy również przystąpić do szkolenia, ukończyć je oraz zdać egzamin państwowy.

Kroki do uzyskania prawa jazdy kategorii A

Poza osiągnięciem odpowiedniego wieku należy także uzyskać orzeczenie lekarskie. W tym celu konieczne jest udanie się do lekarza uprawnionego do badań kierowców. Po przebadaniu wydaje on orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów. Do orzeczenia należy także wykonać fotografię i z nimi udać się do Urzędu Starostwa lub Urzędu Miasta, uzyskać numer PKK i od tego momentu można zgłosić się do szkoły nauki jazdy, by zacząć starania o uzyskanie prawa jazdy kategorii A.

Skontaktuj się z nami

Szkoła Jazdy MotoKenner

ul. Na Niskich Łąkach 4
50-422 Wrocław

Wyślij wiadomość

motokenner@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 504 255 983
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MotoKenner Szkoła Jazdy Paweł Borys, Wrocław, NIP 899-130-52-87 zgodnie z polityką prywatności.

Praca dla instruktora nauki jazdy we Wrocławiu

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez NM Silesia
Zadzwoń: 504 255 983